Na początek informacja:
W tym momencie nie prowadzę sprzedaży e-booków, warsztatów, spotkań dla mam ani konsultacji (piszę to dlatego, że na całym blogu – a jest tutaj już prawie 300 tekstów – są posiane różne okienka do zapisów na moje produkty, i minie jeszcze trochę czasu, zanim to posprzątam).
Ale muszę ci powiedzieć, że zaczęłam pracę nad drugim wydaniem mojego e-booka o tym, jak być mamą w edukacji domowej i nie zwariować! Tym razem to będzie wersja łącząca i poradnik, i zeszyt ćwiczeń (który wcześniej nazywałam modnie workbookiem).
Jeśli chcesz, bym cię poinformowała, gdy już będzie gotowy i gdzie można go będzie dostać, zapisz się na mój newsletter:
Tradycyjnie polecam ci też mój bezpłatny miniporadnik pt.:
Dziesięć książek, które warto przeczytać, gdy myślisz o edukacji domowej
(Tak, jego tytuł się zmienił, bo nieco go zaktualizowałam).
Jest to plik PDF z zestawieniem dziesięciu ciekawych książek, które były dla mnie inspiracją, zanim zaczęliśmy edukację domową i w jej początkach.
Możesz go pobrać bezpośrednio stąd, w zakładce „Materiały do pobrania”.
Gorąco polecam. Niektóre z książek ujętych w zestawieniu, to must read, jeśli chodzi o tematykę nie tylko edukacji domowej, ale w ogóle wychowania i edukacji.
Wiem, że brzmi to nieskromnie, ale must read dla zainteresowanych tematyką edukacji domowej są też moje dwie książki:
Droga w nieznane? Edukacja domowa dla początkujących (wyd. Jedność, 2021) i Edukacja domowa niejedno ma imię. Mentorzy edukacji (wyd. Jedność, 2023).
Zobacz opinie moich czytelniczek:
Dzień dobry, Jednym tchem przeczytałam Pani książkę „Droga w nieznane”. Na temat edukacji domowej przeczytałam już kilka publikacji, stron i portali internetowych. Jednak dopiero teraz w jednym i treściwym miejscu znalazłam wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Bez wahania podsunęłam ją mężowi aby lepiej zrozumiał o czym od dłuższego czasu do niego mówię (…) dziękuję za Pani lekkie pióro i w przystępny sposób opisanie ED. Zamiast odpowiadać na pytania będę odsyłać do tej książki. Przed nami wybór przyjaznej szkoły i oswojenie się z decyzją. Mam nadzieje, że nic nie odbierze nam odwagi i od września rozpoczniemy nową przygodę.
Emilia
Właśnie skończyłam czytać Pani książkę (od deski do deski za jednym zamachem!) i chciałabym bardzo podziękować za jej wydanie. Siedzę SAMA w pociągu i jadę na krótki wypad, żeby trochę odpocząć. Czytając ją byłam zdumiona ile nas łączy i w tym konkretnym momencie życia bardzo potrzebowałam zobaczyć, że mój chaos, brak umiejętności organizacji i zapominanie o liście zadań do wykonania jest ok. Że są rzeczy, które chcę zmienić, zorganizować, jak np. planowanie posiłków, ale są rzeczy, które chce zostawić tak jak są, w chaosie, bo tak nam dobrze i ten chaos nam służy. Jestem mamą dwójki dzieci (3,5 i 1,5 roku) i jestem z nimi w domu. Chodzimy dwa razy w tygodniu, wspólnie (co jest dla mnie bardzo ważne) do alternatywnego, leśnego przedszkola, w którym spędzamy czas w lesie lub nad jeziorem. Planujemy (z mężem) edukację domową, bo tak bardzo czuję ją całym sercem! Otoczenie zupełnie tego nie rozumie i ta książka bardzo mnie pocieszyła, że nie jestem sama w byciu odludkiem, że wszystkie odludki mierzą się z podobnymi problemami 😉 na szczęście mamy też wspomniane przedszkole, w którym spotykam wspaniałe rodziny w edukacji domowej i z podobnym podejściem do wychowania. Tak bardzo ważne jest znalezienie wspólnoty ludzi z podobnymi priorytetami, w szczególności gdy podąża się pod prąd.
Dziękuję jeszcze raz i będę wracać do tej książki w kryzysowych chwilach oraz polecać ją znajomym 🙂
Marta
Droga w nieznane? Edukacja domowa dla początkujących jest już niestety niedostępna w księgarniach, ale jeśli ci na niej zależy, to skontaktuj się proszę ze Szkołami Benedykta (są patronem tej książeczki), bo mają jeszcze parę zachomikowanych egzemplarzy.
Sprawdź też w bibliotece, a jeśli już nigdzie jej nie znajdziesz, a będziesz baaaardzo jej potrzebować, to napisz do mnie. Coś wymyślę.
Co do książki Edukacja domowa niejedno ma imię. Mentorzy edukacji, to możesz ją kupić na przykład na stronie wydawnictwa Jedność. Zapraszam!
Zapraszam do zakupu książki na stronie wydawnictwa Jedność!
Edukacja domowa niejedno ma imię. Mentorzy edukacji to zbiór wywiadów z rodzicami w edukacji domowej, i nieskromnie powiem, że jest to PETARDA! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, zapraszam cię do lektury felietonu o kulisach jej powstawania.
Tymczasem jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości związane z edukacją domową, zawsze możesz do mnie napisać:
kontakt@korneliaorwat.pl
Chętnie przeczytam, wysłucham, coś podpowiem, a może podniosę na duchu.
Życzę ci miłej lektury tego bloga i powodzenia na drodze w nieznane, jaką jest edukacja domowa, jeśli się na nią zdecydujesz!
Kornelia